تبلیغات

محصولات ویژه


تصویر ثابت
حضرت امامزاده جعفرابن موسی الکاظم(ع) - موقوفات امامزاده جعفر بن موسی(ع)
آستان مقدس امام زاده جعفر (ع)همانند بسیاری از اماکن مذهبی کشور، دارای موقوفات فراوانی است. موقوفات امامزاده جعفر(ع)، شامل موقوفات تجاری، آموزشی، اداری، خدماتی، اراضی کشاورزی و مسکونی، قنات آب و غیره است.
سابقه اولین وقف نامه مکتوب امامزاده به سال 873ق. می رسد که نام واقف آن، شیخ خضر فرزند درویش جنید رازی است. خاندان جنید رازی که از عارفان مشهور قرن نهم و دهم این دیار به شمار می روند، تاکنون همگی از خادمان و خدمت گزاران امامزاده جعفر بوده اند.
در اینجا لازم است یاد و خاطره حاج شیخ احمد جنیدی(12)، پدر بزرگوار چهار شهید و امام جمعه فقید شهرستان رودسر را گرامی بداریم که خدمات صادقانه و مخلصانه آن بزرگوار همیشه جاویدان خواهد بود؛ مردی که به تعبیر مقام معظم رهبری، از اولیاء الله بود. ایشان هم مانند گذشتگان خود، از خادمان واقعی آن امامزاده جلیل القدر به شمار می رفت و پس از عمری خدمت صادقانه در راه دین و انقلاب اسلامی، دار فانی را وداع گفت و مرقد پاکش در جوار مزار مطهر امامزاده جعفر (ع)قرار دارد.
منبع:راسخون 
لینک در دنبالک ها
12. نگارنده،(( محمد تقی ادهم نژاد لنگرودی))حجت الاسلام و المسلمین جنیدی را از نزدیک زیارت کرده است. او انسانی خدوم و انقلابی بود که بعد از منصوب شدن به سمت امام جمعه شهرستان رودسر استان گیلان، خدمات صادقانه فراوانی را ارائه کرد. وی در تشویق و ترغیب نیروهای بسیجی و اعزام آنان به جبهه های نبرد حق علیه باطل و نیز جمع آوری کمک های مردمی و یاری رساندن به محرومان جامعه، از فعالان به شمار می رفت. دریغ که خدمات و زحمات مردان بی ادعایی همانند او، در جایی به ثبت نرسیده است تا آیندگان بتوانند از چنین کسانی الگو بگیرند! بعد از رحلت آن ولی صالح خدا، چهارمین فرزند بزرگوارش که از مجروحان شیمیایی بود، شربت شهادت نوشید و روح مطهرش به عالم ملکوت پرواز کرد.


منبع:نشریه فرهنگ کوثر، شماره 77.

طبقه بندی: موقوفات امامزاده، 
برچسب ها: موقوفات امامزاده جعفر بن موسی(ع)،  
دنبالک ها: موقوفات امامزاده جعفر بن موسی(ع)،  

تاریخ : سه شنبه 2 دی 1393 | 05:54 ب.ظ | نویسنده : مهدی خادمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پارک هتل